HSV Waddinxveen Logo 01

HSV WADDINXVEEN – POLSKI

KLUB WĘDKARSKI WADDINXVEEN

Hengelsport Vereniging Waddinxveen (KLUB WĘDKARSKI WADDINXVEEN, w skrócie HSV) został założony 27 sierpnia 1962 roku i liczy ponad 1300 członków.

HSV Waddinxveen może się pochwalić bogactwem pięknych wód wędkarskich, od wód polderowych po piękne kanały. Pośrodku Waddinxveen znajduje się nasza wizytówka: Petteplas, piękny staw o powierzchni aż 3,5 ha.

Stowarzyszenie nasze należy od 5 sierpnia 1964 roku do organizacji Sportvisserij Nederland (Holenderskie Wedkarstwo Sportowe).

Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje, które mamy dostępne w języku polskim.

Możesz jednak używając swojej przeglądarki internetowej przetłumaczyć całą naszą stronę na język polski. Spójrz na ustawienia swojej przeglądarki.

Jeśli masz jakieś pytania, to oczywiście chętnie Ci pomożemy. Proszę wysłać w tym celu e-mail w języku holenderskim, angielskim bądź polskim na adres info@hsvwaddinxveen.com.

PRZEPISY PRAWNE

Drogi wędkarzu,

Aby łowić w tym zbiorniku wodnym musisz być członkiem Stowarzyszenia Wędkarskiego Waddinxveen (skrót nazwy: HSVW).
Żeby móc łowić w tym zbiorniku wodnym musisz być w posiadaniu:
1. karty wędkarskiej Sportvisserij Nederland (Holenderskie Wedkarstwo Sportowe) (mała plastikowa karta) oraz;
2. żółtej książeczki zezwoleniowej HSVW.

Jeśli chcesz łowić ryby w nocy to musisz być w posiadaniu pozwolenia na nocne połowy wydanego przez HSVW. Chcemy nadmienić, że to nocne zezwolenie połowowe nie jest zgodą Sportvisserij Nederland. Jeśli nie posiadasz pozwolenia na nocne połowy, możesz łowić ryby na 1 godzinę przed i 2 godziny po zachodzie słońca.
Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie informacje, które musisz znać dotyczące wszystkich obowiązujących zasad: https://www.hsvwaddinxveen.com/
Jednym z warunków połowów w tym zbiorniku wodnym jest to, że przeczytałeś i znasz te zasady.
Stowarzyszenie HSVW wprowadzilo ścisłe kontrole sprawdzające przestrzeganie tych przepisów. W tym celu HSVW ma własnych inspektorów i ściśle współpracuje z policją i gminą.

Poniżej znajdzisz kilka ważnych zasad, których musisz przestrzegać:
1. Wszystkie ryby muszą żywe zostać wpuszczone z powrotem do tej samej wody.
2. Spożywanie złowionych ryb jest surowo zabronione!!
3. Można poławiać maksymalnie przy użyciu 2 wędzisk/wędek.
4. Połowy szczupaka, sandacza i okonia są zabronione od 1 marca do ostatniej soboty maja.
5. Połowy z użyciem żywej przynęty są zabronione.
6. Jeśli łowisz karpie lub ryby drapieżne, obowiązkowa jest mata do odpinania haczyków.
7. Zabronione jest zakłócanie ciszy, porządku i spokoju publicznego, używanie radia i generowanie hałasu.
8. Spożywanie alkoholu podczas połowu jest surowo zabronione!!
9. Szanuj środowisko i przyrodę.
10. Dozwolone jest używanie wyłącznie namiotów jednoosobowych, których drzwi muszą być zawsze otwarte.
11. Zabronione jest używanie podłogi w namiocie (namiot rozbity musi być na gołej ziemi).

Za złamanie powyższych zasad dostaniesz ostrzeżenie. Jeśli otrzymasz drugie ostrzeżenie, stracisz licencję na 2 lata!
W przypadku poważnych naruszeń regulaminu, pozwolenie na połów zostanie natychmiast skonfiskowane i możesz otrzymać grzywnę pienieżną. Przykładem poważnych naruszeń jest zabieranie i/lub zabijanie ryb.

Życzymy wielu sukcesów w łowieniu ryb i dużo radości z łowienia ryb. Dziękujemy za przestrzeganie regulaminu.

Peter Loef, Przewodniczący HSV Waddinxveen

Zmiany artykułu 19 regulaminu

Zajmowanie stanowiska wędkarskiego maksymalnie do 48 godzin

Zarząd podjął decyzję o zmianie regulaminu z dniem 2 sierpnia 2020 r. oraz o zleceniu kontroli kontrolerom również pod kątem tej zmiany. Ten komunikat zostanie przetłumaczony.

Obecne postanowienie:
Warunek 19 naszego regulaminu zawiera następujące informacje:
19. Zajmowanie stanowiska wędkarskiego maksymalnie do 48 godzin.
Nie można zajmować stanowiska wędkarskiego dłużej niż 48 godzin.
Nie zajmowanie stanowiska wędkarskiego oznacza również nie zajmowanie stanowiska wędkarskiego w wodzie. Zatem również nie jest dozwolone po prostu przeniesienie np. krzesła, łóżka, namiotu czy torby, na przykład w miejsce oddalone o kilka metrów, a następnie dalsze łowienie z tego samego stanowiska wędkarskiego w wodzie.

Zmienione postanowienie (zmiany pogrubione)
Nie można zajmować stanowiska wędkarskiego dłużej niż 48 godzin. Po upływie 48 godzin nie można zajmować stanowiska wędkarskiego przez co najmniej 24 godziny.
Nie zajmowanie stanowiska wędkarskiego oznacza również nie zajmowanie stanowiska wędkarskiego w wodzie. Zatem również nie jest dozwolone po prostu przeniesienie np. krzesła, łóżka, namiotu czy torby, na przykład w miejsce oddalone o kilka metrów, a następnie dalsze łowienie z tego samego stanowiska wędkarskiego w wodzie.
To samo dotyczy sytuacji, gdy łowisz z przyjacielem lub kilkoma przyjaciółmi. Prosta wymiana stanowiska wędkarskiego (na brzegu lub w wodzie) będzie oceniana w taki sam sposób, jak wskazano powyżej. Ze względu na wymianę nowy okres 48 godzin nie będzie liczony. W takich przypadkach musicie razem opuścić stanowisko wędkarskie na co najmniej 24 godziny.

POŁOWY NOCNE

Z wyjątkiem stawu przy ulicy Burgemeester Warnaarplantsoen nocne połowy są warunkowo dozwolone na wodach, na których HSV Waddinxveen ma prawo łowić! Warunkiem jest posiadanie nocnego zezwolenia na wędkowanie wydanego przez Karper Commissie Waddinxveen (Komisja ds. Karpia Waddinxveen, dalej: KCW) i posiadanie go przy sobie podczas nocnych połowów.

Zezwolenie na nocne wędkowanie składa się z naklejki z unikalnym numerem, który zostanie udostępniony Państwu imiennie. HSV Waddinxveen umieszcza tę naklejkę na Ogólnym Zezwoleniu. Koszt licencji na nocne połowy wynosi 10,- € za rok kalendarzowy. Jeśli nie posiadacie Państwo pozwolenia na nocne wędkowanie to nocne połowy nie są dozwolone. Wędkowanie jest wtedy dozwolone od jednej godziny przed wschodem słońca do dwóch godzin po zachodzie słońca.

Poniżej wymienione są dwa kroki niezbędne do uzyskania zezwolenia na nocne połowy.
Zarząd HSV Waddinxveen wzywa do przestrzegania tych kroków. Wnioski niezgodne z tą procedurą nie będą brane pod uwagę.
1. Wyślij maila
Wyślij e-mail na adres info@hsvwaddinxveen.com i podaj w nim, że chcesz uzyskać pozwolenie na nocne połowy. Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu i dodaj zdjęcie swojej karty vispas.
2. Skontaktujemy się z tobą
Po otrzymaniu Twojej wiadomości e-mail, HSV Waddinxveen skontaktuje się z Tobą.

Drodzy członkowie,

Od 1 stycznia 2020 roku będziemy mieli nowego kontrolera. Nazywa się on Konrad Przepeluk i jest Polakiem. Konrad będzie skupiał się głównie na kontroli polskojęzycznych wędkarzy. Stowarzyszenie Wędkarskie Waddinxveen (skrót nazwy: HSVW) liczy sobie bowiem około 100 polskojęzycznych członków.

Żeby zobaczyć, jak wygląda Konrad, spójrz na jego zdjęcie. Jego numer telefonu to: 06 87036464

Konrad jest entuzjastycznym facetem, który mieszka w Waddinxveen i lubi tutaj łowić ryby. Zwłaszcza jako wędkarza łowiącego karpie można go często znaleźć w Pette. Przypuszczasz, że na naszych wodach łowią ryby polskojęzyczni rybacy, którzy naruszają zasady, wyślij Konradowi wiadomość lub zadzwoń do niego.

Żeby wyjść naprzeciw naszym polskojęzycznym członkom, przetłumaczymy wkrótce na język polski całą żółtą książeczkę zezwoleniową HSVW.

Na najbliższym walnym zgromadzeniu członków naszego stowarzyszenia Konrad przedstawi się Wam. Jednak stali wędkarze łowiący ryby w Waddinxveen widzieli, bądź poznali Konrada prawdopodobnie już wcześniej.

Zarząd jest zadowolony ze zgłoszenia się Konrada do funkcji kontrolera.